Sürme Kapı Sistemleri

Sürme Kapı Sistemleri Hakkında

Sürme Kapılar, bahçe, teras ve balkonları yapılarla iç içe getiren, bizleri doğaya biraz daha yakınlaştıran önemli bir konseptir.

Gedik Yapının sürme kapı sistemleri çok farklı boyutlara ve bireysel taleplere göre mükemmel şekilde düzenlenmiştir ve komple çeşitliliği sunmaktadır. Paralel  Sürme (Volkswagen) kapılardan tutun Kaldırma-Sürme(Hebeschiebe) kapılara ve Katlanır Kapı sistemlerine kadar.

Paralel  Sürme (Volkswagen) kapı ve pencere için hafif, şık bir sistemdir. Bu sistemde sürülen kanatların her biri havalandırma amacı ile yana açılabilir. Kaldırma-Sürme Kapı Sistemleri (Hebeschiebe) büyük alanlar için yapı elemanlarında mükemmel bir çözüm ortağıdır. Bu sistem iki , üç veya dört kanatlı olarak imal edilmektedir. Eşik gömülerek rahat bir geçiş imkanı sağlayan (Hebeschiebe) sürme kapı 6,5 metre ye kadar istenilen ölçülerde imal edilebilir
Katlanır-Kapı, sabit kanat ve direkleri olmayan pratik bir kapı sistemidir.Ozel kapak sacları bulunan sistemde tüm yapı kanatları bir akordeon gibi kapanıp yana çekilmektedir.

Gedik Yapı, Sürme-Kapı sistemleri her kullanım için sadece optimum mekaniği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen zevkinize göre sayısız tasarım imkanlarını da sunmaktadır.

Paralel Sürme ( Volkswagen ) Kapı Sistemleri

Paralel  Sürme (Volkswagen), kapı ve pencere için hafif, şık bir sistemdir. Bu sistemde sürülen kanatların her biri havalandırma amacı ile yana açılabilir.


Paralel Sürme ( Volkswagen ) Kapı Sistemlerinin Avantajları

• Yaratıcı araba tekniği rahat bir kullanım sağlar. Kayar kanatlar sürme yolu üzerinde istenilen her noktaya kolayca ve hassas bir şekilde kayarlar.
• Oynarcasına kolay çevrilir alüminyum kol.
• Kapatırken kanat devirme konumuna otomatik olarak oturur. Bu sayede havalandırma konumundayken kendiliğinden kaymasına karşı emniyetlidir.

Kaldırmalı Sürme (Hebeschiebe) Kapı Sistemleri

Hebeschiebe sürme kapı sistemleri büyük alanlar için yapı elemanlarında mükemmel bir çözümdür. Bu sistem iki , üç veya dört kanatlı olarak imal edilmektedir. Eşik gömülerek rahat bir geçiş imkanı sağlayan Hebeschiebe sürme 6,5 metre ye kadar istenilen ölçülerde imal edilebilir.


Kaldırmalı Sürme (Hebeschiebe) Kapı Sistemlerinin Avantajları

• Yaratıcı araba tekniği kanadın kolay hareketini sağlar ve daha sessiz bir kaymayı mümkün kılar.
• Havalandırma amaçlı olarak kanat ufak bir aralıktan kanadın tamamının açılmasına kadar sürülebilir ve istenilen herhangi bir noktada indirilebilir.
• Kolun çevrilmesinde hissedilir şekilde azaltılmış dönme momenti (gerekli döndürme kuvveti) büyük ve ağır kanatların da kolayca kumanda edilmesini  (kullanılmasını) sağlar.
• Hırsızlığa karşı yüksek koruma, içiçe geçmiş sistemi ve sağlam donanımlar sayesinde, ki istenirse ilave emniyet donanımları ile arttırılabilir.

Katlanır Sürme Kapı Sistemleri

Katlanır Sürme, sabit kanat ve direkleri olmayan pratik bir kapı sistemidir. Özel kapak saçları bulunan sistemde tüm yapı kanatları bir akordeon gibi kapanıp yana çekilmektedir.

Katlanır Sürme Kapı Sistemlerinin Avantajları

• Açık konumda bütün katlanır kanatlar kenara itilir ve orada dar bir paket oluştururlar.
• Geçiş kanadı, diğer katlanır kanatlardan bağımsız bir şekilde tek açılım veya çift açılım olarak kolayca açılabilmektedir. Bu kanat çift açılım yapıldığında havalandırma konumuda ilave bir havalandırma imkanı sunar.
• 2 tekerli kılavuzlar ve 4 tekerli arabalar katlanır kanatların kolay sürülmelerini sağlar.
• Çevresel yalıtım profili yüksek su yalıtımı ve ısı ve ses koruması sağlar.
• Düz kılavuz rayı sayesinde zarif bir görünüm. Üst arabalar kapatma profilinin [kapağın] altında gizlidir.
• 3-7 kanat’a kadar katlanır sürme kapi ve pencereler imal edilebilir.